Choď na obsah Choď na menu
 


Výlety

16. 6. 2019

Las Palmas, Gran Canaria

Mesto Las Palmas sa považuje za hlavné a súčasne najväčšie mesta ostrova Gran Canaria. Dnes je to moderné stredisko, no zachováva si charakter z čias minulých. Navštívte historické pamiatky ako  katedrálu sv. Anny či ulicu Triana s múzeami. Na pamiatku kolumbovských ciest a zastávky na ostrove je tu dnes aj Múzeum Kryštofa Kolumba. V dvoch susediacich zátokach sú krásne piesočnaté pláže.

Panoramatický výlet Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria má rozlohu približne 1530 km² a je tretím najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov. Okrem krásnych piesočnatých pláží obmývaných tyrkysovým morom je ostrov krásny svojou nedotknutou prírodou – píniové lesy, kaktusy, palmy a ďalšie tropické stromy a kríky a množstvo vtákov, veľké korytnačky či delfíny. Za pozretie stojí malý Gran Kaňon, oáza Tisícich paliem v údolí Famaga, skala Roque Nublo v strede ostrova, najvyšší vrch ostrova Pico de Las Nieves, vulkán Pinos de Galdár a veľa ďalších.

Výlet po ostrove Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším ostrovom kanárskeho súostrovia s rozlohou 1660 km². Má najdlhšie pobrežie, takže je vyhľadávaným hlavne pre svoje dlhé piesočnaté pláže. Na severe ostrova je zaujímavé mestečko Betancuria s kostolom a múzeom umenia Sarco a la Casa de Santa Maria, dedinka Pájara s kostolíkom či dedinka Lajares s veternými mlynmi. Na juhu nevynechajte mestečko Corralejo s národným parkom piesočných dún.

Ostrov Lanzarote

Ostrov leží asi 100 km od Afriky, 11 km severovýchodne od ostrova Fuerteventura. Svoj špecifický charakter má dnes vďaka sopečnej činnosti. Lanzarote je plné vulkánov a kráterov. Surferov každoročne láka najmä mestečko Caleta de Farmara. K najkrajším miestam na ostrove patrí Národný park Timanfaya, ktorého súčasťou je pohorie Montañas del Fuego. Lanzarote je zapísané aj do zoznamu UNESCO.

Ostrov Tenerife

Tenerife s rozlohou 2034 km² je najväčším z Kanárskych ostrovov. Nachádza sa tu najväčšia hora Pico de Teide, kde sa dá vyjsť lanovkou. Najkrajším zážitkom je návšteva národného parku Parque Nacional del Teide a historickej časti Puerto de La Cruz. Počas poznávania ostrova navštívte aj malé dedinky s tou pravou atmosférou Tenerife, akými sú napríklad Garachico a Masca. Zelený ostrov je pokrytý hustými lesmi a banánovými plantážami, tiež sú tú nádherné pláže ako napr. Playa de las Americas, El Medano, Los Gigantes.

La Gomera

Ostrov La Gomera sa nachádza približne 35 kilometrov od Tenerife. Dostupný je trajektom z prístavu Los Cristianos. Plavba trvá 40 minút. Územie ostrova je tvorené jedným mohutným horským masívom, ktorý vznikol sopečnou činnosťou miestneho vulkánu v minulosti. Je tu aj národný park Parque Nacional de Garajonay, dnes už súčasť zoznamu UNESCO.

Pohorie a pláž Famara, Lanzarote

Na severnom pobreží ostrova Lanzarota je vystavaná dedina Caleta de Famara, pri ktorej je aj piesočnatá pláž Farmara. Každým rokom sem prichádza čoraz viac nadšencov surfovania. No najvyhľadávanejšou sa stala pre veľmi dobré podmienky na paragliding. Z pohoria Famara vzlietajú paraglidisti a pristávajú na pláži. Ak máte radi turistiku, odporúčame stredne náročný zostup z pohoria Famara. Trasa je dlhá cca 6 kilometrov a končí na pláži Playa del Risco.

Lodný výlet - ostrovy Graciosa, Montaňa Clara a Alegranza

Poznávanie týchto ostrovov začína plavbou po mori. Spojené je so šnorchlovaním v chránenej prírodnej rezervácii. Pokračuje na súši túrou na malý vulkán alebo prehliadkou oblasti na jeepoch. Výlet je náročnejší a nie je vhodný pre deti do 12 rokov.

Katamarán, Fuerteventura

Z prístavu Morro Jable sa môžete vydať na výlet na katamaráne pozdĺž južného pobrežia Costa Calma. Z lode je výborný výhľad na okolie a hlavne na krásne pláže v oblasti Jandía. V jednej zátoke býva zastávka na kúpanie a vodné športy.

Jeep Safari, Gran Canaria

Ak si chcete užiť jazdu jeepmi po prašných cestách ostrova Gran Canaria a previesť sa na ťavách, tak vyrazte na Safari.

Loro Park, Tenerife

Loro je zoologickou a botanickou záhradou, kde majú najväčší  chov papagájov na svete, odhadujú ich až na 300 druhov, ďalej ponúkajú program s papagájmi, tuleňmi, delfínmi, kosatkami, tunel so žralokmi, gorily, jaguáre, krokodíly, tučniaky a vzácne druhy motýľov. Spomínaný tunel je 18 metrov dlhý, keď ním prechádzate, máte dojem, že plávate priamo so žralokmi.

Siam Park, Tenerife

Jeden z najväčších európskych vodný parkov Siam sa nachádza neďaleko Los Christianos a Playa de las Americas. Najlákavejšie sú atrakcie – Volcano, Drago, bazén s umelými vlnami, 28 toboganov, tobogan prechádzajúci do morského akvária so žralokmi, masážny bazén,  divoká rieka. Park má dokonca vlastnú umelo vytvorenú pieskovú pláž.

Oasis park, Fuerteventura

Park je vystavaný na juhu ostrova v oblasti Pájara. Zábavný park obklopuje tropická záhrada s vtákmi, plazmi a opicami. Obľúbená je časť s tuleňmi a detský park. Taktiež môžete navštíviť chovnú stanicu tiav v Barranco de La Lajita a ísť na hodinový výlet na ťavách.

Športový rybolov

Čoraz viac vyhľadávaným koníčkom je športový rybolov. Jednou z ponúk na ostrovoch je rybolov z  prístavu Morro Jable ostrov Fuerteventura. Loď je plne vybavená na komfortnú plavbu a relax. Najčastejšími úlovkami sú aguja picuda, pez espada, atún blanco.

Ponorka, Lanzarote

Milovníci bohatého podmorského sveta vyhľadávajú výlet žltou ponorkou, ktorá vás zoberie do hlbín Atlantiku. Počas plavby je pripravený aj program pre deti. Dobrodružstvo sa začína v prístave Puerto Calero.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.